HomeHealthЧому секс може стати причиною появи прищів і що з цим робити

Чому секс може стати причиною появи прищів і що з цим робити

Враження після самого феєричного сексу можна зіпсувати, виявивши прищ, що раптово вискочив. Звідки беруться прищі після сексу? І що важливіше, як їх позбутися чи взагалі запобігти їх поява? Ми зібрали типові випадки появи прищів та поради щодо їх усунення.

Піт

В чому проблема:

Після будь-якої фізичної активності виділяється піт, а після сексу – особливо. Сам собою піт поява прищів не викликає. Але, пояснюють дерматологи, він може змішатись із частинками косметики, бактеріями, жиром, будь-якими забрудненнями на шкірі та забити пори. Це може стати причиною того, що після сексу вилазять прищі.

Як її вирішити:

З погляду гігієни підходь до того, що відбувається в ліжку так само, як до занять у спортзалі. В ідеалі варто очистити шкіру до і після інтимних втіх. Але, звичайно, відлущування — це така собі прелюдія. Зате можна прийняти душ після сексу або під час його. Якщо ти схильна до проблеми появи прищів після фізичних навантажень, можна використовувати пінку для вмивання з саліциловою кислотою, щоб переконатися, що пори чисті.

Вуса, борода, бакенбарди

В чому проблема:

Красива борода може створити диво з чоловічим обличчям. А ось твоєму вона може завдати неприємностей. Коли твоє гладеньке обличчя треться про його поросль, шкіра дратується і стимулюється вироблення жиру. Цей жир поєднується з відмерлими клітинами шкіри в порах і створює в них пробки, що і веде до розвитку акне. І є головною причиною появи прищів на обличчі після сексу.

Як її вирішити:

Борода потребує догляду. Її необхідно регулярно підрівнювати та мити. Можна використовувати антибактеріальне мило. А ось чутки про те, що кокосова олія здатна пом’якшити бороду, можуть послужити погану службу. Це тільки додасть жиру, від якого у вас обох забиваються пори.

Брудна постільна білизна

В чому проблема:

Якщо тобі «пощастило» зустріти бруднулю, у якого кімната завалена пакетиками від чіпсів, а щоб лягти спати, доводиться прокопувати собі шлях через гори старих рушників та одягу, то й білизна на його ліжку, напевно, не першої свіжості. Лусочки відмерлої шкіри, шкірний жир і бактерії, якими сповнені його простирадла є причиною того, що після сексу у всьому тілі з’являються червоні прищі.

Особливо в цьому плані небезпечні наволочки. Вони зберігають жир з обличчя, залишки засобів для догляду за волоссям та міріади бактерій.

Як її вирішити:

Використовуйте постільну білизну тільки з натуральних тканин та регулярно її прайте. Якщо ти схильна до появи прищів, то дерматологи рекомендують збільшити частоту зміни наволочок до двох разів на тиждень.

Засоби для волосся

В чому проблема:

Що добре для твоїх кучерів, не завжди добре для твоєї шкіри. Коли ти потієш під час сексу, залишки незмивного кондиціонера, бальзаму, гелю тощо. стікають на особу, що сприяє появі прищів після сексу. Такі інгредієнти як силікон, акрилат та олія дуже небезпечні, особливо для ніжної шкіри.

Як її вирішити:

Читати етикетки на косметичних засобах і розуміти, які з хімічних речовин, як працюють, дуже корисно. Зокрема, засоби на жировій основі можуть забити пори, особливо якщо твоя шкіра і так жирна. А можна забрати волосся у високий хвіст або, лежачи на подушці, просто відкинути його нагору.

Масажна олія

В чому проблема:

Хоча масаж з маслом дуже приємний, наслідки застосування цього засобу на шкірі, схильній до появи акне, не такі добрі. Найочевидніший недолік – це поява прищів по всьому тілу після сексу. Шкіра виробляє власний жир, який її захищає та зволожує, а жир ззовні може заблокувати йому вихід.

Як її вирішити:

Якщо у тебе є ця схильність, то для масажу тобі краще використовувати нежирні засоби – особливо на таких проблемних ділянках, як спина, груди та обличчя. Менш комедогенними (що забивають пори та утворюють вугрі) вважаються натуральні олії, наприклад – кокосове.

Гормональні контрацептиви

В чому проблема:

Ефект, який справлять на твою шкіру ті чи інші гормональні протизаплідні засоби, може бути різним. Таблетки часто очищають шкіру. Але деякі інші засоби можуть стати причиною появи прищів на шкірі після сексу. Наприклад, багато пацієнток скаржаться на те, що у них з’явилися неприємності зі шкірою після встановлення гормональної внутрішньоматкової спіралі (щодо негормональних ВМС таких відомостей немає).

Як її вирішити:

Насамперед, задумайся, чи не могло у роздратування на шкірі бути інших причин (може бути, ти щось змінила у звичному укладі догляду за собою або спітніла в макіяжі та пори забилися). Якщо ж ти нещодавно змінила метод контрацепції і в тебе з’явилися прищі, але ти не можеш знайти цього інших пояснень, варто сходити до гінеколога та розповісти йому про це.

Якщо виявиться, що у появу прищів після сексу винна контрацепція, то варто спробувати препарати з меншим вмістом андрогенів або зовсім негормональні. Боротися з прищами, спричиненими прийомом гормонів, погано вдається іншими способами, крім припинення прийому цих гормонів.

Прищі після сексу на попі чи лобку

Прищі після сексу можуть вискочити будь-де. Поява їх на обличчі, як правило, говорить про якийсь гормональний збій. А ось на статевих губах, лобку або на сідницях прищі з’являються зовсім не просто так. Найпопулярніші причини – це інфекція через брудні руки та подразнення шкіри. Перше може статися, коли імунітет ослаблений, а партнер своїми руками торкався твоїх статевих органів і тим самим заніс туди безліч бактерій. У медичному плані нічого страшного не сталося, але мало приємного. Щоб такого не повторювалося, попроси партнера перед сексом прийняти душ чи хоча б помити руки.

Також чоловік під час кунілінгуса може своєю щетиною завдати ніжної жіночої шкіри подразнення. Що викликає неприємні висипання на статевих губах. Використання презервативу, різних лубрикантів, масел та інших косметичних засобів запросто призведе до такого ж ефекту.

Бувають курйозні випадки, коли жінка ретельно готується до майбутнього побачення і збриває лобкове волосся. Потім після приємного вечора виявляє прищі на лобку. Роздратування від гоління сприймається як прищі після сексу і починається паніка.

У всіх цих випадках не треба нервувати і сильно переживати. Згодом висипання пройде саме. Головне уникнути подальшого роздратування, правильно вибрати спідню білизну, можна скористатися дитячим кремом.

Свіжі новини
Схожі новини