HomeHealthУ спортивному одязі та білизні популярних брендів знайшли токсичні речовини

У спортивному одязі та білизні популярних брендів знайшли токсичні речовини

CNN повідомляє про дослідження, яке виявило у спортивному одязі та білизні популярних брендів високий рівень токсичних хімічних речовин. Йдеться про BPA, бісфенолі А – це речовина використовується для окремих видів пластику. Його підвищений вміст може шкодити здоров’ю: призводити до розвитку астми, серцево-судинних захворювань, діабету, раку, ожиріння та еректильної дисфункції.

Протягом шести місяців проводилося тестування спортивного одягу та білизни: конкретно згадується про бюстгальтери марок Athleta, PINK (Victoria’s Secret), Asics, The North Face, Brooks, All in Motion, Nike, Fila, спортивні топи The North Face, Brooks, Mizuno, Athleta, New Balance та Reebok. Як виявилося, рівень BPA у них перевищує безпечну норму у 22 рази. Мається на увазі одяг на основі поліестеру, що містить спандекс.

Американський центр гігієни навколишнього середовища, який проводив тестування, дав виробникам спортивних товарів 60 днів на те, щоб вони усунули порушення. Якщо цього не станеться, Центр подасть на них до суду. Представники брендів поки що новину ніяк не коментують.

Бісфенол А в даний час міститься в складі різних продуктів, від дитячих пляшечок до бляшанок для консервів. Речовина може потрапляти в організм людини не тільки з їжі або води із пластикових контейнерів та пляшок, а й просто при контакті зі шкірою. “Як показують дослідження, бісфенол А може всмоктуватися через шкіру і потрапляти в кровообіг всього за кілька секунд, – йдеться в дослідженні. – А спортивні бюстгальтери та футболки люди носять годинами, потіють у них, тому настільки високий рівень BPA викликає велике побоювання”. Тим, хто носить спортивний одяг, дослідники порекомендували обмежити час його взаємодії зі шкірою, наприклад, переодягатися відразу після тренування.

Свіжі новини
Схожі новини