HomeКурйозиЕкоактивісти знову атакували витвір мистецтва

Екоактивісти знову атакували витвір мистецтва

Як повідомляє NL Times, екоактивісти групи Just Stop Oil знову атакували витвір мистецтва: цього разу вони напали на картину «Дівчина з перлиновою сережкою» Яна Вермеєра в музеї Мауріцхейс у Гаазі (Нідерланди).

Один із вандалів намагався приклеїти свою голову до картини, але в нього нічого не вийшло. Напарник облив його томатним супом, а сам приклеїв руку до стіни поряд із рамою.

На щастя, полотно не постраждало, тому що було під захисним склом. Музей Мауріцхейс після інциденту закрили. Усіх трьох учасників нападу поліція заарештувала за «публічне заподіяння шкоди власності».

Атаки на витвори мистецтва з боку екоактивістів цієї осені почастішали. Так, у Національній галереї в Лондоні дві активістки цього ж руху Just Stop Oil вилили томатний суп на полотно Ван Гога «Соняшники», у Потсдамі гурт «Останнє покоління» забруднив картопляним пюре картину Клода Моне «Стог сіна», яка оцінюється більш ніж у 110 млн доларів. Також від рук членів цієї організації постраждала постать британського короля Карла III у лондонському музеї Мадам Тюссо — до неї запустили два шоколадні торти.

Свіжі новини
Схожі новини