HomeСтосункиПобічні ефекти від мастурбації: Чи буває самозадоволення шкідливим

Побічні ефекти від мастурбації: Чи буває самозадоволення шкідливим

Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані та думки авторитетних експертів у галузі здоров'я. Але пам'ятайте: поставити діагноз та призначити лікування може лише лікар.

Мастурбація – це цілком природна сексуальна активність. Це здоровий спосіб знизити рівень стресу і отримати задоволення, дослідити своє тіло і скинути напругу, що накопичилася. Однак деякі люди не відчувають полегшення після мастурбації, навпаки, вони ловлять себе на почутті підвищеної тривожності, інші не можуть відмовитися від неї.

Переваги мастурбації

Як правило, люди мастурбують, щоб зняти напругу і позбутися занепокоєння. На жаль, зараз досить мало досліджень зв’язку самозадоволення та тривожності, наприклад.

І все ж таки нам відомо про багато переваг мастурбації:

 • розслаблення;
 • зняття сексуальної напруги;
 • зниження рівня стресу;
 • підняття настрою;
 • покращення сну;
 • полегшення судом;
 • знайомство зі своїми уподобаннями.

Але про користь мастурбації ми говорили неодноразово, це вже не так цікаво. А ось чи бувають у мастурбації негативні наслідки?

Побічні ефекти мастурбації

Відповісти на це питання не так просто, тому що мастурбація як фізична активність дійсно не має побічних ефектів, але коли ми говоримо про психологічні проблеми, тут все набагато менш однозначно. По суті мастурбація має три побічні ефекти: тривожність або почуття провини, залежність і компульсивна мастурбація.

Деякі люди дійсно занепокоєні, коли справа стосується сексуального потягу та сексу. Одне дослідження 2016 року, в якому взяли участь 4211 чоловіків, показало, що найчастіше мастурбують молоді чоловіки. Ті з них, хто найчастіше займався мастурбацією, відчував найвищий рівень тривожності та почуття провини. 8,4% повідомили про почуття провини після мастурбації, у них спостерігалася менша частота оргазму у партнера і більша кількість проблеми з досягненням ерекції під час сексу.

Але сама мастурбація може спричинити почуття провини, пов’язаного з духовними, культурними чи релігійними поглядами людини. Тривога може бути пов’язана як з конкретним типом мастурбації або загалом – залежно від того, що людина розглядає як табу. Якщо ти почуваєшся винною через мастурбацію, поговори з кимось, кому ти довіряєш, а краще — з психотерапевтом.

Залежність це інший можливий побічний ефект від мастурбації. Тут головне пам’ятати, що «надто часта мастурбація» сама по собі не є симптомом залежності. Як зрозуміти, що ти звикла до мастурбації? Симптоми цієї адикції такі ж, як у алкоголізму. Якщо через мастурбацію ти…

 • …не робиш домашніх справ;
 • …скасовуєш зустрічі з друзями;
 • …не йдеш на роботу чи до школи;
 • …пропускаєш значні соціальні події,

так, Х’юстон, у нас проблема. Якщо мастурбація не змушує тебе відмовитися від ділової зустрічі, то можеш видихнути і розслабитися. Виробити залежність від мастурбації, відверто кажучи, не так просто.

Що стосується чоловіків, то всього у 3-5% пристрасть до цього заняття переходить межу розумного, вона стає такою ж шкідливою звичкою, як куріння чи алкоголь.

У поодиноких випадках мастурбація стає компульсією, хоча компульсивній сексуальній поведінці відносять як мастурбацію, а й перегляд порнографії і постійні зради, які людина неспроможна контролювати, як алкоголік неспроможна відмовитися від горілки. Відповідно до одного дослідження, компульсивній сексуальній поведінці схильні приблизно 6% популяції, хоча будь-які висновки у разі потрібно робити з обережністю. Такий розлад найчастіше зустрічається у чоловіків-ветеранів (16,7%) і набагато рідше, наприклад, у студентів університетів (3%).

Чи викликає мастурбація зниження сексуальної чутливості?

Ні. Декілька досліджень показали, що використання секс-іграшок пов’язане зі збільшенням, а не зменшенням, бажання, збудження та загальної сексуальної функції. Жінки повідомили про збільшення кількості мастила, а чоловіки – про покращення еректильної функції. Так що жодних проблем із сексом, якщо ти мастурбуєш, у тебе не буде. Навпаки, чим краще ти дізнаєшся, як можеш зробити собі задоволення, тим краще зможеш показати своєму партнеру, як це зробити.

Свіжі новини
Схожі новини