HomeHealthЧи знижують каву та чай ризик інсульту та недоумства?

Чи знижують каву та чай ризик інсульту та недоумства?

Інсульти є небезпечними для життя стану, що викликають 10 відсотків смертей у всьому світі.

Вживання кави або чаю може бути пов’язане зі зниженням ризику інсульту та недоумства, показало дослідження, проведене на здорових людях у віці 50-74 років.

Результати, опубліковані в журналі PLOS Medicine, показують, що споживання кави пов’язане також зі зниженням ризику розвитку деменції після інсульту.

Інсульти є небезпечними для життя стану, що викликають 10 відсотків смертей у всьому світі.

Деменція пов’язана із симптомами, пов’язаними зі зниженням функції мозку, а також є тривожним захворюванням у всьому світі із серйозними соціальними та економічними наслідками.

Юань Чжан та команда з Медичного університету Тяньцзіня, Китай опитали 365 682 добровольця з британського Біобанку Великобританії, які приєдналися в період з 2006 по 2010 рік і відстежувалися до 2020 року.

Спочатку учасники самі повідомляли, скільки кави та чаю вони випили. У ході дослідження у 5079 з них розвинулося недоумство, а у 10 053 чоловік був хоча б один інсульт.

Серед учасників, які випивали 2-3 чашки кави або 3-5 чашок чаю на день або всього 4-6 чашок кави та чаю, було найменше випадків інсульту чи недоумства.

“Наші результати показують, що помірне споживання кави та чаю окремо або в комбінації пов’язане зі зниженням ризику інсульту та деменції”, – пишуть автори.

Свіжі новини
Схожі новини