HomeHealthДослідження: Як куріння впливає на серцево-судинну систему

Дослідження: Як куріння впливає на серцево-судинну систему

У курців серцева недостатність розвивається вдвічі частіше, ніж у некурців, йдеться у новому дослідженні Школи громадської охорони здоров’я Блумберга Університету Джонса Хопкінса, опублікованому в Журналі Американського коледжу кардіологів.

Цей вищий показник спостерігався при двох основних підтипах серцевої недостатності і таким чином підтверджує, що куріння є значним фактором ризику серцево-судинних захворювань.

Дослідження є одним із перших, у якому оцінюється зв’язок куріння з обома підтипами серцевої недостатності: зі зниженою фракцією викиду та зі збереженою фракцією викиду.

Дослідники проаналізували записи довгострокового дослідження майже 9500 пацієнтів.

Підвищений ризик розвитку будь-якого серцевої недостатності зберігається протягом десятиліть навіть після припинення куріння.

Серцева недостатність – це прогресуючий стан, при якому серце втрачає здатність перекачувати достатню кількість крові для задоволення потреб організму. Цей стан часто призводить до смерті.

Крім куріння, до факторів ризику серцевої недостатності належать ожиріння, гіпертонія, діабет, ішемічна хвороба серця та літній вік.

При серцевій недостатності зі зниженою фракцією викиду лівий шлуночок не може достатньо скорочуватися при перекачуванні крові.

Серцева недостатність зі зниженою фракцією викиду тісно пов’язана з ішемічною хворобою серця.

При серцевій недостатності зі збереженою фракцією викиду лівий шлуночок не може розслабитися після скорочення.

Лікування серцевої недостатності із збереженою фракцією викиду дуже обмежене, що робить її профілактику критично важливою.

Деякі попередні дослідження пов’язували куріння з більш високим ризиком розвитку серцевої недостатності із збереженою фракцією викиду.

Вчені оцінили медичні записи учасників дослідження, щоб визначити їхній ризик розвитку атеросклерозу.

Розпочате у 1987 році дослідження ARIC включало людей середнього та старшого віку.

За середній період спостереження 13 років у дослідженні спостерігалося 1215 випадків серцевої недостатності, у тому числі 492 випадки серцевої недостатності зі зниженою фракцією викиду та 555 випадків із збереженою фракцією викиду.

Аналіз дослідників показав, що у курців у групі були діагностовані обидва підтипи серцевої недостатності приблизно з однаковою частотою порівняно з некурцями.

Взаємозв’язок із курінням також показує залежність доза-реакція – більша кількість цигарок на день і більше років куріння пов’язані з вищим ризиком серцевої недостатності.

Так само відмова від куріння призвела до зниження ризику серцевої недостатності, який з часом збільшується.

Загалом у колишніх курців на 31% і 36% більше шансів зберегти фракцію викиду та знизити фракцію викиду, відповідно, порівняно з некурцями.

Коли дослідники стратифікували ризик у колишніх курців за кількістю років, що минули з моменту відмови від куріння, вони виявили, що їхній загальний ризик серцевої недостатності залишався значно вищим, ніж ризик у некурців, за винятком групи, яка не курила протягом 30 років або більше.

Це підтвердження того, що куріння довгостроково впливає на серцево-судинну систему.

Свіжі новини
Схожі новини