HomeHealthОсь що ви можете зробити, щоб запобігти утворенню тромбів

Ось що ви можете зробити, щоб запобігти утворенню тромбів

Думка про тромбоз, безумовно, звучить страшно, але, на щастя, є низка речей, які ми контролюємо, коли йдеться про профілактику. Коли справа доходить до здоров’я, знання мають ключове значення. Ми можемо дізнатися, як знизити ризик різних захворювань, зокрема тромбів, повідомляє healthdigest.

Природна здатність нашої крові до згортання не є поганою за своєю природою. Це скупчення є важливою частиною процесу загоєння порізів та інших відкритих ран, щоб зупинити кровотечу. Іншими словами, згортання крові – це ще один спосіб захисту нашого організму. Однак у деяких випадках це скупчення може відбуватися в наших венах, перекриваючи необхідний кровообіг до наших важливих органів, таких як мозок та легені у найважчих випадках.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), згустки крові зазвичай утворюються в руках і ногах у стані, відомому як тромбоз глибоких вен (ТГВ). Коли згусток крові перебуває у легенях, це вважається тромбоемболією легеневої артерії. Вам потрібно знати, на що звертати увагу, коли йдеться про потенційні ознаки тромбів, щоб негайно звернутися за медичною допомогою. Симптоми ТГВ можуть включати набряк рук або ніг, болючість, біль, почервоніння та підвищення температури шкіри. Ознаки ПЕ включають прискорене або нерегулярне серцебиття, біль у грудях, кровохаркання або ускладнене дихання.

Хто схильний до ризику утворення тромбів?

Ось що ви можете зробити, щоб запобігти утворенню тромбів

CDC стверджує, що фактори ризику для тромбів включають вагітність, госпіталізації та деякі види раку та їх лікування. Крім того, тромби можуть утворюватися внаслідок травм або тривалої бездіяльності.

Отже, що ми можемо зробити, щоб зменшити ризик? Коли справа доходить до бездіяльності, CDC наголошує на важливості частої фізичної активності, якщо у вас є можливість. Це особливо важливо для тих, хто може здійснювати тривалі перельоти, годинами працювати, сидячи за комп’ютером, або для тих, хто відновлюється після постільного режиму. Експерти радять вставати і рухатися через кожну годину або дві, проведені в сидячому положенні. Розтяжка ніг у положенні сидячи також допомагає запобігти утворенню тромбів.

Експерти Alberta Health також наголошують, що куріння, а також гормони можуть впливати на утворення тромбів. Тому подумайте про те, щоб проконсультуватися з лікарем, який разом з вами розробить план лікування, який допоможе вам кинути палити. Крім того, ті, хто приймає гормональні протизаплідні засоби, що містять естроген, можуть захотіти проконсультуватися зі своїм лікарем, оскільки ці види ліків можуть збільшити ризик утворення тромбів. Ваш лікар може призначити певні ліки або порадити використовувати компресійні панчохи для додаткового захисту від утворення тромбів.

Цей контент, включаючи поради, містить лише загальну інформацію. Це жодною мірою не замінює кваліфікованого медичного висновку. Завжди консультуйтеся з фахівцем або лікарем для отримання додаткової інформації. Бажаємо міцного здоров’я, ваше DIP Life.

Свіжі новини
Схожі новини