HomeHealthСоціальні мережі та депресія йдуть пліч-о-пліч

Соціальні мережі та депресія йдуть пліч-о-пліч

Дослідження зв’язку між соціальними мережами та депресією показує, що вони йдуть пліч-о-пліч, повідомляє UPI.

«Ставлення соціальних мереж до психічного здоров’я є предметом численних суперечок», – сказав керівник дослідження доктор Рой Перліс. Він є директором Центру експериментальних ліків та діагностики при Массачусетській лікарні загального профілю у Бостоні. «З одного боку, соціальні мережі – це спосіб для людей залишатися на зв’язку з ширшою спільнотою і отримувати інформацію з тем, що їх цікавлять», – зазначає Перліс.

Але з іншого боку, ще до того, як дезінформація стала широко поширюватися на цих платформах, існувала підозра, що вони негативно впливають на молодь.

Автори дослідження відстежували використання соціальних мереж та прояв депресії майже у 5400 осіб. Жоден з них навіть не повідомив про легку форму депресії на початку дослідження.

Однак у ході численних опитувань за 12-місячний період було встановлено, що психічний стан деяких учасників погіршувався.

Ризик розвитку депресії збільшується при використанні трьох дуже популярних платформ – Snapchat, Facebook та TikTok.

На запитання, чи спричиняють соціальні мережі депресію, Перліс відповів, що незрозуміло, хто курка, а що яйце.

«Одне з можливих пояснень наших результатів полягає в тому, що люди, які схильні до ризику депресії, навіть якщо вони нині не перебувають у депресії, з більшою ймовірністю використовуватимуть соціальні мережі. Інше пояснення полягає в тому, що соціальні мережі справді сприяють цьому підвищеному ризику», – сказав він.

Щоб вивчити вразливість дорослих, команда Перліса зосередилася на користувачах соціальних мереж у віці 18 років і більше, середній вік яких становить близько 56 років. Майже дві третини опитаних – жінки.

Всі учасники заповнюють початкове опитування для використання таких платформ, як Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, TikTok, Twitter, Snapchat та YouTube.

При початковому обстеженні ніхто не мав ознак депресії. Проте наступного разу майже 9 відсотків респондентів показали «значне» збільшення ризику депресії.

Повідомляється про підвищений ризик серед користувачів TikTok або Snapchat старше 35 років, але не серед молодших користувачів цих мереж.

Протилежна тенденція спостерігається у користувачів Facebook – ризик депресії збільшується у добровольців до 35 років, але не у користувачів старшого віку. Результати дослідження опубліковано у журналі Американської медичної асоціації JAMA Network Open.

Свіжі новини
Схожі новини