HomeHealthВчені встановили спосіб, що зменшує споживання алкоголю

Вчені встановили спосіб, що зменшує споживання алкоголю

Якщо пити алкоголь із келиха малого обсягу, то ймовірність перепити буде значно меншою. Принаймні це стосується вина, довели британські вчені. Відповідні результати опубліковано в журналі Addiction.

У дослідженні взяли участь 260 британських сімей, які споживали щонайменше дві пляшки вина об’ємом 750 мл щотижня. Протягом двох 14-денних періодів їм було запропоновано купити заздалегідь встановлену кількість вина для домашнього вживання у пляшках об’ємом 750 або 375 мл у випадковому порядку. Їх також поділили для отримання келихів, призначених для алкоголю: одним видали тару меншого розміру (290 мл), іншим більшого розміру (350 мл).

В результаті використання келихів меншого розміру учасники випивали вина приблизно на 6.5% менше – мінус 253 мл за два тижні, а вживання алкоголю з пляшок меншого розміру зменшило кількість випитого вина на 3.6% (146 мл за два тижні).

Вино – це найбільш популярний алкогольний напій у Європі, і більша його частина споживається у стінах будинку, а не у барах, ресторанах чи пабах. За словами дослідників, цей факт має спонукати споживачів вибирати для вина келихи меншого обсягу, щоб не зловживати спиртними напоями.

Свіжі новини
Схожі новини