HomeКраса та модаВбивство чоловіка та 18 років в'язниці: історія зльоту та падіння Патриції Гуччі

Вбивство чоловіка та 18 років в’язниці: історія зльоту та падіння Патриції Гуччі

Від ревнощів до вбивства один крок. Так двома словами можна охарактеризувати бурхливе життя «чорної вдови» сім’ї Гуччі. Насправді біографія Патриції Гуччі, у дівочості Реджані, тягне на сюжет повнометражного фільму. Свою версію подій представив режисер Рідлі Скотт, який зняв картину «Дім Gucci» з Леді Гагою у головній ролі. Лише цей момент привертає увагу до Реджані. Розповідаємо, яку роль історії сім’ї всесвітньо відомої модної імперії зіграла ця фатальна жінка.

«Патриція, чому ви найняли кілера, щоб убити Мауріціо Гуччі? Чому ви не застрелили його самостійно? — питали Патріцію Реджані в одному з інтерв’ю. “У мене поганий зір. Я не хотіла промахнутися», — такою була її відповідь.

Кращий опис героїні нашого матеріалу, ніж цей діалог, вигадати складно. Патриція залишила кривавий слід в історії одного з найзнаменитіших модних будинків світу, відсиділа 18 із призначених їй 26 років в’язниці, після чого вийшла і продовжила жити безбідно та спокійно. Біографія Патриції Гуччі, зокрема, її особисте життя, і гучна історія XX століття рано чи пізно мала стати сюжетом для фільму.

Наважився екранізувати історію резонансного вбивства номінант на «Оскар» Рідлі Скотт, довіривши роль нещадної та мстивої дружини Леді Гагі.

У цій статті розповідаємо, ким була дружина Мауріціо Гуччі Патриція і як вона наважилася на жорстокий злочин.

Зірка народилася – початок біографії Патриції Гуччі

Патриція народилася 2 грудня 1948 року на півночі Італії. Дівчина росла в злиднях і батька свого не знала. У цьому місці історія Патриції Гуччі воістину заслуговує на співчуття. Але вранці сльозу, адже далі сюжет нагадує казку про Попелюшку. Коли дівчинці було 12 років, її мати вийшла заміж за забезпеченого підприємця Фердінандо Реджані, який пізніше удочерив Патрицію. Відчувши смак грошей, Реджані вже не хотіла його забувати.

Вбивство чоловіка та 18 років в'язниці: історія зльоту та падіння Патриції Гуччі

Зараз ми впевнено можемо сказати, що свою біографію юна Патриція Гуччі розпочала з реалізації чіткого плану на життя. Після школи амбітна дівчина вступила на курси перекладача, добре освоїла англійську та французьку мови – очевидно, щоб сяяти у вищих колах. Однокурсники Реджані згадували, як вона приходила на заняття відразу після вечірок — у шубі та коктейльній сукні.

Патриція Реджані та містер Гуччі

План, незважаючи на осудливі погляди, взагалі спрацював. На одній із таких вечірок, 1970 року, 22-річна Реджані познайомилася з онуком засновника модного будинку Gucci Гуччіо Гуччі. З цього моменту біографія Патриції розпочнеться з абсолютно нового розділу – відносин із Мауріціо Гуччі. Спадкоємець fashion-імперії не міг пройти повз таку яскраву дівчину. Друзі та знайомі називали Патрицію Елізабет Тейлор – через зовнішню схожість і таку ж маніакальну любов до прикрас. Крім того, не маючи за душею жодного гроша, вона вміла поставити себе в суспільстві.

Вбивство чоловіка та 18 років в'язниці: історія зльоту та падіння Патриції Гуччі

Мрії дівчини про безбідне життя почали миттєво збуватися. Мауріціо Гуччі був по вуха закоханий у Патрицію Реджані, тож і для його біографії це був крутий поворот. Молода людина не шкодувала на кохану гроші. А та, у свою чергу, насамперед вимагала купити їй Ferrari – ні на якій іншій машині вона їздити не хотіла.

Сім’я Гуччі проти

Батько Мауріціо Родольфо не схвалював стосунків сина. Але при цьому залишався осторонь, сподіваючись, що швидкоплинна інтрижка з «кар’єристкою, яка має на увазі тільки гроші», скоро закінчиться. Натомість Патриція була оголошена майбутньою дружиною Гуччі, але першу сторінку їхньої спільної біографії очорнить гучний скандал. Батько та син посварилися так сильно, що Мауріціо навіть пішов із сімейного бізнесу, влаштувавшись працювати до отця Патриції. Клан Гуччі став на бік Родольфо: на весіллі закоханих 1972 року не було жодного гостя з боку нареченого.

Вбивство чоловіка та 18 років в'язниці: історія зльоту та падіння Патриції Гуччі

Сім’ї (а з нею – та сімейному бізнесу) загрожував розкол. Тоді дядько Мауріціо Альдо запропонував молодятам перебратися до Нью-Йорка, де дав займатися магазином Gucci на Манхеттені. Колишня Реджані стала справжньою світською левицею. По фото помітно, що в молодості Патриція Гуччі носила тільки все найяскравіше і найдорожче – ця риса назавжди увійде до її біографії. Любов до розкоші вона пронесе через все життя, наскільки це згодом буде можливим, звичайно.

А ще вона не хотіла жити в квартирі дядька Альдо і швидко вмовила чоловіка переїхати в шикарний двоповерховий пентхаус в Олімпік Тауер з панорамними вікнами. До вечірок та марнотратних покупок додавалися відпустки, які сім’я проводила лише на елітних курортах. Словом, грошей молода дружина витрачала надзвичайно багато – і вона не тільки цього не соромилася, а й хизувалась своїм багатством та приналежністю до великого клану. У фільмі про Патрицію Гуччі добре обігруються ці моменти.

Саме їй належить знаменита фраза: “Краще ридати в Rolls-Royce, ніж сміятися на велосипеді”.

Італійські пристрасті

Офіційно вони були разом 18 років, і їхній шлюб усупереч очікуванням був щасливим, принаймні перші років десять. Біографія Мауріціо та Патриції Гуччі поповнилася особливо значущим розділом – у сім’ї народилося дві дочки. Алессандра та Алегра з’явилися на світ у 1976 та 1981 роках.

Вбивство чоловіка та 18 років в'язниці: історія зльоту та падіння Патриції Гуччі

«Мауріціо почував себе вільно зі мною. Нам було весело, ми були командою», – казала Реджані. Підтвердженням цих слів є спільні фото Патриції та Мауріціо Гуччі тих років. У цій парі – завдяки гарячій італійській крові – кипіли неабиякі пристрасті. Подружжя бурхливо і експресивно сварилося, а потім ніжно і романтично мирилося – десятки разів по колу. Саме таким дівчатка пам’ятають своє дитинство.

Кинута дружина Гуччі

Проблеми в раю почалися після смерті Родольфа Гуччі. Мауріціо успадкував не лише квартири, вілли, яхти, приватні джети та шикарні машини, а й половину модного будинку Gucci. Варто зазначити, що Патриція намагалася бути гідною дружиною Гуччі, допомагаючи чоловікові, оскільки бізнесмен із нього був нікчемний. У його руках компанія повільно, але вірно йшла до банкрутства.

При цьому Патриція не стримувалась і жорстко критикувала чоловіка, дозволяючи собі різкі шпильки. Так, наприклад, вона порівнювала його з подушкою, яка набуває форми всіх, хто на ній спав. «Мауріціо збожеволів. До цього я була його головним радником з усіх питань “Гуччі”. Але він хотів бути кращим і перестав прислухатися до мене», — ділилася Патриція через роки.

Вбивство чоловіка та 18 років в'язниці: історія зльоту та падіння Патриції Гуччі

Зрештою Мауріціо не витримав. У 1984 році, після 12 років шлюбу, спадкоємець Гуччі сказав дружині Патриції, що відлітає у відрядження до Флоренції, з якої вже не повернувся. Від спільних знайомих вона дізналася, що у чоловіка інша жінка – якась Паола Франчіні – і він потребує розлучення. Це був удар нижче за пояс. Приниження, якого Реджані вибачити не могла.

Кривава помста Реджані

З цього періоду біографія Патриції Гуччі, що залишилася із двома дітьми, складається лише з темних сторінок. Протягом шести років вона не давала чоловікові розлучення. Уражена мадам просто не могла припустити, щоб статус леді Gucci належав іншій жінці. Не менше Реджані боялася, що чоловік залишить її та дочок без фінансування. Проте Мауріціо як аліменти пропонував їй 860 тисяч доларів на рік, які Патриція вважала жалюгідною подачкою. «Цього ледве вистачить на сочевичну юшку! Щоб він здох! – такою була її відповідь.

Вбивство чоловіка та 18 років в'язниці: історія зльоту та падіння Патриції Гуччі

І все-таки 1991 року розлучення відбулося. Але залишати чоловіка у спокої не входило до планів Реджані. Вона пильно стежила за ним, а також засипала погрозами, обіцяючи, що «пекло ще попереду». ЗМІ теж було чим поживитись. Зараз Патріції Гуччі було десь розгулятися. Жінка регулярно роздавала таблоїдам інтерв’ю про свій невдалий шлюб, називаючи екс-чоловіка душевнохворим імпотентом.

Вбивство чоловіка та 18 років в'язниці: історія зльоту та падіння Патриції Гуччі

Вважається, що думка про вбивство чоловіка завітала на колишню дружину Гуччі Патрицію під час спіритичного сеансу у подруги. До рішучих дій її підштовхнули чутки про те, що Мауріціо має намір одружитися з Паолою. І тоді Реджані через ту саму подругу найняла кілерів, заплативши загалом 350 тисяч доларів. Коли 27 березня 1995 року Мауріціо йшов до свого офісу в Мілані, на нього вже чекав убивця. На очах у швейцара прогриміли чотири постріли. Спадкоємець модного будинку загинув на місці.

Вбивство чоловіка та 18 років в'язниці: історія зльоту та падіння Патриції Гуччі

Хто вбив Гуччі

Першою під підозру потрапила мафія: Мауріціо не приховував, що крутиться в таких колах. На жаль, ці припущення ні до чого не привели, як і багато інших. Два роки тривало розслідування, слідство постійно заходило в безвихідь. Реджані жодного разу не потрапила під підозру, доки люди, причетні до вбивства, не почали говорити. По ланцюжку детективи швидко дісталися Патріції Гуччі – на її історію чекав заслужений фінал.

Вбивство чоловіка та 18 років в'язниці: історія зльоту та падіння Патриції Гуччі

Того ж 1997-го екс-дружину було заарештовано. Її засудили до 26 років в’язниці, а преса відразу ж назвала її чорною вдовою. У 2011 році Реджані запропонували перейти у відкриту в’язницю, з якої потрібно обов’язково ходити на роботу. Але такого повороту у своїй біографії колишня дружина Гуччі навіть не допускала – Патриція відмовилася.

Тоді вона прославилася ще одним своїм відомим висловом: «Я ніколи у своєму житті не працювала і не збираюся починати зараз».

Патриція Гуччі зараз

Проте в 2014 році Реджані все ж таки погодилася влаштуватися в ювелірну компанію, а незабаром отримала умовно-дострокове звільнення, провівши у в’язниці загалом 18 років. Дружина Мауріціо Гуччі Патриція здобула свободу.

Вбивство чоловіка та 18 років в'язниці: історія зльоту та падіння Патриції Гуччі

Леді повернулася до рідної стихії, наче й не було цих років за ґратами. Насамперед, забравши свої 16 мільйонів фунтів стерлінгів, вона вирушила магазинами. Так-так, аліменти від покійного чоловіка всі ці роки продовжували їй чинити. Хоча діти Патриції Гуччі намагалися оскаржити це рішення, мабуть, викресливши її зі своєї біографії. Тим часом, Реджані і сьогодні можна побачити прогулянку між дорогими бутиками – незмінно з папугою на плечі.

Нагадаємо, зараз клан Гуччі не має жодного відношення до модного будинку Gucci – імперією займаються зовсім сторонні сім’ї люди і будують справжній бізнес без інтриг і зрад. Однак Патриція переконана, що може багато чого дати бренду. «Я їм потрібна. Я все ще почуваюся Gucci — можливо, Гуччі з усіх», — говорила колишня дружина Мауріціо Патриція. Речі Gucci 72-річна жінка носить досі.

Свіжі новини
Схожі новини