HomeКурйози15 співробітниць звинуватили Apple у ігноруванні скарг на домагання

15 співробітниць звинуватили Apple у ігноруванні скарг на домагання

15 жінок, які працювали або працювали раніше в корпорації Apple, звинувачують компанію у бездіяльності щодо їхніх скарг на домагання з боку колег. Редакція Financial Times вивчила листування співробітниць з HR і переконалася, що відділ кадрів компанії справді не вжив жодних заходів у відповідь на скарги.

Одна із жінок розповіла виданню свою історію. Колега-чоловік після дружньої зустрічі у барі відвіз її додому, у квартирі вона задрімала, а прокинулася від звуку фотокамери: виявилося, чоловік, знявши з неї сорочку та бюстгальтер, робив фото. Повідомити керівництво про цей інцидент співробітниця наважилася лише через п’ять років, коли активізувався рух MeToo. У неї не було доказів і вона не вимагала покарати кривдника, а лише попросила, щоб їх не переводили в той самий відділ. Співробітник HR відповів, що, хоча чоловік вчинив “погано і потенційно злочинно”, жодних правил корпорації він не порушив, а тому немає причин “позбавляти його будь-яких можливостей працевлаштування”.

Інша дівчина скаржилася на колегу, який у робочий час відправляв їй непристойні повідомлення, і на менеджера, який почав цькування після того, як вона взяла відпустку, щоб побути з батьком, що вмирає. Керівництво не допомогло, лише запропонувало підписати договір: одноразова виплата за “емоційний стрес” за умови, що вона відмовиться від претензій до компанії.

Ще одна дівчина — консультант у магазині Apple у Нью-Йорку — стверджує, що двічі зазнала сексуальних домагань у колективі і навіть була зґвалтована колегою, яка підвозила її додому з роботи. Як каже дівчина, у відділі HR провели лише “поверхове розслідування”, при цьому поставивши їй “багато питань на делікатні теми”, проте нічого не зробили — навіть не дали перевестися в інший магазин. Чи зверталася вона до поліції, у публікації не сказано.

Деякі героїні статті Financial Times кажуть, що звільнилися внаслідок описаних інцидентів, оскільки після скарги до відділу кадрів їхні стосунки з колективом погіршилися. Загалом із 15 співробітниць із компанії пішли шість. На запит видання представники Apple дали наступний коментар:

Деякі згадані вчинки не відповідають політиці та цілям компанії, і ми дійсно повинні були поставитися до них інакше. Ми внесемо зміни до процесу навчання наших співробітників.

У компанії запевнили, що намагаються “створити середовище, в якому співробітникам буде комфортно повідомляти про порушення будь-якого роду”.

Хотілося б, щоб Apple була тією компанією, якою вона прикидається перед своїми клієнтами,

— каже одна з героїнь статті, яка пішла з корпорації “через бюрократію, культуру скритності та нестачу кар’єрних можливостей для жінок”.

Свіжі новини
Схожі новини