HomeLifeStyle6 несподіваних речей, які не можна прати в машині

6 несподіваних речей, які не можна прати в машині

Незважаючи на те, що в пральні машинки тепер кладуть не лише одяг, а й деякі види взуття, є речі, які в ньому не повинні бути. Наприклад, речі, призначені лише для ручного прання. Але є і менш відомі речі, яким прання в машині зашкодить!

1. Пінні подушки

Подушки, які «запам’ятовують» вигин шиї та положення голови, можна прати в машинці, тільки якщо є вказівка ​​на ярличку. Інакше вони зіпсуються і доведеться купити нові.

А як прати? По-перше, завдяки тому, що наповнювач — штучний та гіпоалергенний, вони залишаються чистими довше за інші подушки. Фахівці радять просто відтерти плями вручну. А якщо є значок «ручне прання» — занурити в таз або ванну, заповнену водою, і додати рідкого рідкого засобу без алергенів. Потім подушку потрібно обережно струсити і відправити сушитися в приміщення, що провітрюється.

2. Будь-який одяг з шерстю домашніх тварин

Шерсть буває нелегко зняти з одягу, але якщо його випрати, стане тільки гірше. Вона рівним шаром пошириться по речах, застрягне в барабані, а то й засмітить фільтр машинки.

А як прати? Видалити шерсть перед поміщенням речей у машинку. Найкраще підійде липкий ролик, якщо його немає – намочена гумова рукавичка. Якщо шерсть залишилася, спробуй пропрасувати річ праскою на мінімальній температурі. Потім прай, як зазначено на етикетці.

3. Ліфчики

Звичайне прання швидко приведе їх у непридатність, особливо якщо це моделі з пуш-ап.

А як прати? Найкраще руками, у холодній воді та з невеликою кількістю рідкого засобу для делікатних тканин. Потім акуратно вичавлюй. Якщо все ж таки потрібно випрати в машинці, застебний ліфчик, поклади в спеціальний мішок для прання делікатних тканин і вибери програму з холодною водою. Сушити білизну в сушарці або феном не можна, тільки природним способом!

4. Речі з вишивкою або мереживом

Машинка може зіпсувати прикраси на одязі. Особливо важливо не поміщати одяг з приклеєними елементами — вони можуть пошкодити барабан або фільтр. Мереживо можуть зачепитися за ґудзик або блискавку на інших речах.

А як прати? Вручну, але з одним винятком. Якщо на речі написано «тільки хімічне чищення», відправ її в хімчистку і попроси закрити виступаючі елементи шматком тканини.

5. Дуже великі речі

Якщо ковдра важко влазить у машинку, не треба її туди запихати! Речам потрібне місце для того, щоб барабан нормально крутився і плями випрали. Зіпсувати можна і річ, і машинку.

А як прати? Знайти велику машинку! Але краще віддати в хімчистку.

6. Багато речей з вельвету, вовни та кашеміру

Одяг із делікатних тканин може не пережити прання в машинці: з’являться катишки, зачіпки, а то й дірочки.

А як прати? Якщо річ не линяє, прати вручну. Перевірити це можна так: намочити невелику ділянку та притиснути до неї білу тканину. Якщо вона забарвиться, єдиний вихід – хімчистка.

Свіжі новини
Схожі новини