HomeLifeStyleЯк поводитися з грошима, щоб їх побільшало: 8 простих лайфхаків

Як поводитися з грошима, щоб їх побільшало: 8 простих лайфхаків

Гроші – це така штука, якої ніколи не буває багато і найчастіше, навпаки, не вистачає. Для багатьох фінанси навіть болюче питання. Хтось радить міняти роботу чи прокачувати корисні навички, проте, щоб більше отримувати, цього замало. З фінансами треба вміти правильно поводитися!

Не скаржся, а визнавай

Деякі люди перебувають у позиції жертви, вони журяться, що фінансів ні на що не вистачає, хоча необов’язково все так і є. Скільки б грошей у тебе не було, треба бути вдячною і за цю суму, визнавати ці гроші та «запитувати» більше. А щоб це зробити легше, треба мати чітке розуміння, навіщо тобі потрібні ці фінанси.

Спробуй скласти для себе список хоча б із 10 бажань та вкажи, скільки коштує реалізація кожного з них. Наприклад, скільки обійдеться нова помада, телефон або відпустка на море. Коли точно розумітимеш, яка сума необхідна, мозку буде легше зібрати кошти на неї.

Витрачай 10% на «розкіш»

Щоб мозок почав перебудовуватися і зрозумів, що тобі потрібно більше грошей, необхідно хоча б раз на місяць дозволяти собі те, про що ти раніше мріяти могла важко.

При цьому не треба виділяти на це всю зарплату, достатньо 10% бюджету. На ці гроші ти маєш придбати те, що допоможе відчути себе зовсім на іншому рівні. Наприклад, візьми таксі замість того, щоб їхати громадським транспортом. Купи дорогі екзотичні фрукти, а не звичні яблука та апельсини. Запишись на заняття з вокалу, танців або на інші курси, які цікаві. Запроси клінінгову службу замість того, а не наводь чистоту сама. Така разова дія дозволить відчути, як це, коли грошей багато і можна їх вкладати у все, що хочеться. А вже ці емоції допоможуть здобувати більше.

Дякуй

Яка б кількість грошей до тебе не приходила, треба бути за них вдячною. І роботодавцю, і чоловікові чи шанувальнику, і людям, які, наприклад, купують у тебе старі речі на маркет-плейсі, та самого життя. Особливо це стосується відносин із протилежною статтю. Чим більше ти щиро радітимеш подарункам і грошам від чоловіка, тим більше йому захочеться тобі давати.

А якщо, наприклад, ти займаєшся бізнесом, то це буде чітко видно у спілкуванні з клієнтами. Коли тобі платять гроші за товар чи послугу, спробуй зробити для людини щось ще понад зобов’язання, запропонуй подарунок, наприклад. І побачиш, як це позитивно вплине і на повторний продаж, і на приплив фінансів у компанію взагалі.

Постарайся змінити свою психологію поводження з грошима з незадоволеності та відчуття, що завжди мало, на задоволення та радість від грошей.

Як поводитися з грошима, щоб їх побільшало: 8 простих лайфхаків

Створи подушку безпеки

Це дієвий інструмент і з погляду економіки, і з погляду психології. Щоразу, коли надходять гроші, відкладай 10%. Ціль – створити заощадження, на які у випадку форс-мажору ти зможеш спокійно прожити півроку-рік. А після того, як з’явиться ця сума, можна поступово вивчати тему інвестицій та вкладати свої кошти, наприклад, у нерухомість чи цінні папери, щоб гроші почали працювати на тебе.

Коли збереться така подушка безпеки, ти почуватимешся впевненіше, спокійніше і щасливіше, прислухатимешся до своїх справжніх бажань, а не працюватимеш тільки з почуття страху за завтрашній день.

А якщо здається, що і 10% від бюджету – це занадто багато і ти не зможеш сплатити всі свої рахунки, якщо робитимеш накопичення, відкладай будь-яку суму, яку можеш. Хоч 100 карбованців. Це допоможе сформувати звичку грамотного поводження з грошима.

Задавай правильні запитання

Щоразу, коли приходять чи йдуть гроші, спробуй поставити собі запитання: «А як може бути ще краще?», «А що ще можливо?». Ти перестанеш діяти на автоматі та змусиш мозок працювати активніше, шукати нові, нестандартні шляхи, це дозволить вивільнити твою творчу енергію.

Якщо фінансів не вистачає на щось конкретне, запитай у себе: «Коли гроші прийдуть на це? Що потрібно зробити, щоб це сталося? Коли в твоїй голові з’являться якісь варіанти, спочатку обов’язково запиши їх усі, навіть якщо вони здадуться нездійсненними або дурними, а потім випиши кроки, які треба зробити, і дій!

Найголовніше – не відкладай ідеї у довгий ящик. Якщо спало на думку якась думка, найкраще приступити до її втілення в перші три дні! А в ідеалі – одразу ж. Якщо шлях має бути довгим, зроби хоча б першу дію – признач зустріч із коучем, консультантом чи адвокатом, знайди в інтернеті необхідне обладнання, склади бізнес-план.

Погаси борги

У більшості випадків будь-які борги та кредити витягують енергію та заважають фінансовому зростанню. Чим швидше їх погасиш, тим краще. Крім того, що це зробить тебе внутрішньо більш спокійною та розслабленою, це дозволить нормалізувати фінансові потоки. Винятком можуть бути лише досвідчені підприємці, які мають чіткий бізнес-план та розуміють, що для них гроші банку – найдешевші та вигідні для масштабування компанії.

Крім того, що не варто позичати, позичати гроші – теж не найкращий варіант. Це, швидше за все, погіршить фінансовий стан і, ймовірно, зіпсує відносини з людиною, яку рятуєш. Давати гроші в борг можна тільки в тому випадку, коли ти подумки готова попрощатися з цією сумою без жалю.

Зміни свій лексикон

Наші слова відображають наші психологічні настанови та цінності. Коли змінюються переконання, це позначається на мовленні. Але це працює і у зворотний бік. Навіть якщо перетворення відбуваються лише у мові, це вже починає змінювати те, як працює наш мозок.

Наприклад, якщо стосовно грошей використовуєш слова «витрачати», «тривожити», «пускати на вітер», то, швидше за все, для тебе придбання товарів та послуг завжди буде пов’язане з почуттям провини, тобі здаватиметься, що цього краще уникати, адже фінанси пов’язані з неприємними емоціями.

Спробуй використовувати синоніми – інвестувати, вкладати, давати, привносити. Так взаємодія з грошима забарвиться у позитивні тони, і ти зможеш побачити, що це корисно та приносить радість.

Що стосується боргів, то навіть їх краще не «позбавлятися», а «погашати», щоб для мозку це здавалося приємнішим.

Вкладай гроші із задоволенням та нехай 10% на благодійність

Коли щось купуєш, не шкодуй грошей. Спробуй відчути, що своїми фінансами допомагаєш іншим людям. Наприклад, фермер, у якого регулярно береш свіже молоко та сир, може на ці гроші купити нове обладнання. А артист, чий трек скачала за гроші, зможе потім тобі зняти новий кліп. Коли платиш за щось, то допомагаєш іншим людям розвиватися та підтримувати їхній стиль життя. Подумай, скільки людей роблять це для тебе.

З цієї ж причини не скупи на чайові, адже чим більше віддаєш, тим більше отримуєш.
І намагайся 10% відводити на благодійність. Так ти не тільки зможеш зробити чиєсь життя кращим, але й сама отримаєш величезне почуття задоволення та енергію на те, щоб розвиватися далі, отримувати ще більше фінансів та бути щасливою.

Свіжі новини
Схожі новини