HomeHealthCOVID-19. Як пандемія впливає на наш інтелект?

COVID-19. Як пандемія впливає на наш інтелект?

У четвертій хвилі пандемії питання про небезпеку COVID-19 повертається. Дослідження доводять, що коронавірус небайдужий до психіки людини. Вони ослаблені, серед іншого, когнітивні навички.

– Все, що пов’язане з пандемією, має величезний вплив на наш добробут, як фізичний, так і психічний, – стверджує проф. Емілка Лойєк з факультету психології Варшавського університету. – Є такі гіпотези, що є якісь дисфункції, наприклад, біла речовина або робота системи кровообігу головного мозку.

Мозковий туман – що це?

Дослідники з Медичної школи Ікана опублікували в журналі JAMA Network Open останнє дослідження, яке показує, що люди, які перехворіли на COVID-19, часто скаржаться на так звані хвороби, викликані туманом мозку, але це досить непрофесійно, оскільки невідомо. До яких саме розладів він належить. Можна запідозрити, що це загальне порушення когнітивних та інтелектуальних функцій, – пояснює гість із чотирьох симптомів після COVID-19.

Візит до нейропсихолога

Дослідження показують, що у вразливих груп мозковий туман може бути симптомом раніше, ніж сам COVID-19. – Роль нейропсихолога – правильна діагностика. Виявіть проблемні області та порадьте, як впоратися з порушенням функцій та виконувати їх. Це відноситься, зокрема, до концентрації та пам’яті – додає проф. Емілька Лойєк.

У тесті в Медичній школі Ікана взяли участь 740 добровольців віком від 38 до 59 років, у яких розвинувся Covid-19 у середньому за 7,6 місяця до цього. Дослідження включало, зокрема, концентрація, робоча пам’ять (підтримка інформації, необхідної для виконання поточного завдання), виконавчі функції та різні аспекти мови. Найбільші втрати були відзначені у швидкості обробки інформації, швидкості мовлення та запам’ятовування.

Свіжі новини
Схожі новини