HomeHealthЛікар назвав продукти які замінюють снодійне

Лікар назвав продукти які замінюють снодійне

Терапевт Ольга Усатова зазначає, які продукти замінюють снодійне. Усатова пояснює, що система сон-неспання формується трьома компонентами: триптофаном, серотоніном та мелатоніном. Триптофан – це амінокислота, яка надходить в організм лише з їжею. Саме з нього синтезуються серотонін, що відповідає за бадьорість протягом дня, та мелатонін, що забезпечує тривалість сну та його якість.

“Продукти з високим вмістом триптофану: кунжут, фісташки, кешью, мигдаль та фундук. Ці горіхи є абсолютними чемпіонами з вмісту цієї амінокислоти. Наприклад, семи фісташок або 28 грамів мигдалю достатньо для вироблення достатньої кількості мелатоніну”, – зазначила вона.

Крім того, м’ясо кролика та індички, лосось, форель, скумбрія, омар, восьминіг, креветки, лангуст, краб, устриці та молюски, а також бобові – все це замінники снодійного. За словами лікаря, ці продукти ефективно впливають на організм, якщо вживати їх за три години до сну.

“Крім безпосереднього прийому триптофану, можна природним чином підвищити рівень серотоніну, що відтворюється в організмі. Колонії корисних бактерій виробляють 80 відсотків серотоніну в організмі. Тому підтримання популяції мікробіоти товстої кишки стане ще одним інструментом для збереження здорового сну”, – додає Усатова.

Свіжі новини
Схожі новини