HomeHealthВчені попереджають, що сон із увімкненим телевізором може зробити нас товстими

Вчені попереджають, що сон із увімкненим телевізором може зробити нас товстими

Темна спальня не тільки сприяє гарному сну, а й може значно знизити ризик виникнення трьох основних проблем зі здоров’ям, повідомляє UPI з посиланням на американських вчених.

Літні чоловіки та жінки, які користуються ліжковими лампами або залишають телевізор, смартфон або планшет у спальні, більш схильні до розвитку ожиріння, високого кров’яного тиску та діабету в порівнянні з тими, хто не піддається впливу світла в нічний час.

Схоже, що навіть невелика кількість світла вночі не є безневинною, а може бути шкідливою,

– сказав керівник дослідження Мінджі Кім, доктор медичних наук, доцент неврології Медичного центру Файнберга Північно-Західного університету в Чикаго.

Однак вона попередила, що нове дослідження не доводить, що вплив світла під час сну викликає якесь із цих захворювань, а лише вказує на можливий зв’язок. Крім порушення сну, можливе й інше біологічне пояснення, що пов’язує вплив світла з підвищеним ризиком ожиріння, діабету та високого кров’яного тиску.

Неприродно бачити ці вогні вночі,

– сказав Кім.

Світло фактично відключає деякі частини мозку, які повідомляють нашому тілу, що зараз день, а не ніч. Таким чином ці сигнали збиваються, оскільки циркадний сигнал слабшає, і згодом це позначається на нашому здоров’ї. Згодом світло може призвести до порушення обміну речовин та серцевих захворювань.

Кім та її колеги вивчили понад 550 учасників Чиказького дослідження здорового старіння. Люди віком від 63 до 84 років носили прилади для вимірювання кількості світла у їх спальнях протягом одного тижня. Менше половини з них провели п’ять годин у повній темряві під час сну. Інші піддавалися впливу світла навіть у найтемніші п’ять годин дня – зазвичай у середині нічного сну.

Свіжі новини
Схожі новини