HomeHealthВчені назвали вітамін, що захищає від раку

Вчені назвали вітамін, що захищає від раку

Вітамін D, який став більш популярним у пандемію коронавірусу, знову порадував учених. Нещодавно дослідники провели аналіз даних та виявили дивовижний зв’язок між дефіцитом вітаміну D та ризиком смерті від різних видів раку. Це означає, що важливий ключ до скорочення смертності може бути в добавках з вітаміном D.

Нові висновки вчених були опубліковані в Elsevier’s European Journal of Cancer. Понадмасштабне дослідження, проведене на основі даних британського Біобанку, дало вражаючі результати. Більше 500.000 британців були включені в дослідження, яке в результаті довело, що дефіцит вітаміну D пов’язаний зі збільшеним ризиком смерті, особливо різних видів раку. Ці відкриття дали нам надію ефективніші способи боротьби з цим важким захворюванням.

“Сонячні добавки” – як вони діють

Зниження смертності від раку – важливе завдання для охорони здоров’я України та будь-якої іншої країни. Розглянемо, як вітамін D продемонстрував потенціал як ефективний інструмент у цій боротьбі.

Чому вітамін D стає таким ключовим гравцем у боротьбі з онкологією? Вчені припускають, що «вітамін сонця» може активувати протизапальні та антиоксидантні механізми, сприяти відновленню пошкодженої ДНК і навіть перешкоджати мутаціям, які сприяють зростанню пухлин.

Автор дослідження Бен Шотткер, епідеміолог із Німецького центру досліджень раку, виділив наступний момент: «Наші результати свідчать про важливий зв’язок між дефіцитом вітаміну D та смертністю від раку різних типів. Це відкриває двері до нових методів боротьби із небезпечним захворюванням».

Разом з тим, вчені закликали до подальших досліджень, щоб повністю висвітлити потенціал вітаміну D у боротьбі з раком. Так, доктор Дженна Макчіочі, експерт у галузі імунології, підкреслила, що вітамін D відіграє основну роль в імунному здоров’ї, що робить його потенційним інструментом у профілактиці раку. Однак вона також нагадала, що ці дослідження можуть бути не універсальними для всього населення.

Нагадаємо, що найбільш поширеними харчовими джерелами вітаміну D3 є повножирні молочні продукти, яєчні жовтки та риба. При цьому, як наголосили дослідники, захоплюватися прийомом вітаміну D не можна. Його верхня допустима межа вживання не повинна перевищувати 100 мікрограмів на день.

* Цей контент, включаючи поради, містить лише загальну інформацію. Це жодною мірою не замінює кваліфікованого медичного висновку. Завжди консультуйтеся з фахівцем або лікарем для отримання додаткової інформації. Бажаємо міцного здоров’я, ваш DIP Life.

Свіжі новини
Схожі новини