HomeКурйозиЗламаний туалет на капсулі SpaceX означає, що астронавти повернуться на Землю у...

Зламаний туалет на капсулі SpaceX означає, що астронавти повернуться на Землю у підгузках

Повернення на Землю з космосу ніколи не буває легким, але астронавтам, що знаходяться на борту капсули SpaceX, що повертається додому в понеділок, доведеться зіткнутися з додатковою проблемою: відсутність туалету. Четверо членів екіпажу SpaceX Crew Dragon Endeavor надягатимуть підгузки, коли приземлятимуться у воду.

Екіпаж цієї місії відомий як Crew-2 знаходиться на Міжнародній космічній станції з квітня і провів у космосі майже 200 днів. “Це була дуже, дуже напружена місія, сталося багато подій”, – сказав командир експедиції та французький астронавт Томас Песке на прес-конференції у вихідні. За час місії вони здійснили низку виходів у відкритий космос, встановлюючи сонячні батареї для модернізації енергосистеми станції, виростили перший у космосі зелений перець чилі (і приготували тако!) і навіть прийняли приватну російську знімальну групу.

В даний час планується, що капсула SpaceX відстикується від Міжнародної космічної станції в понеділок вдень і повернеться у понеділок увечері, хоча все це залежить від погоди. Загалом чотири члени екіпажу можуть провести у капсулі до 20 годин – з моменту закриття люків до їх відкриття на Землі.

На прес-конференції в ці вихідні астронавт НАСА Меган МакАртур підтвердила, що туалети на борту Dragon Endeavor зламані. “Звичайно, це неоптимально, але ми готові впоратися”, – сказала вона з посмішкою. “Космічний політ сповнений безлічі дрібних проблем, це лише одна, з якою ми зіткнемося і вирішуватимемо її в ході нашої місії”.

Це не перша проблема із туалетом на капсулі SpaceX Dragon. На початку цього року під час туристичного польоту SpaceX спрацювала сигналізація, що сигналізує про проблему з бортовою системою видалення відходів. Білл Герстенмайєр, віце-президент компанії SpaceX, пізніше заявив на прес-конференції, що система зберігання сечі космічного корабля від’єдналася у польоті, внаслідок чого сеча потрапила до системи вентилятора. У тому польоті це не спричинило серйозних проблем.

Потім аналогічна проблема була виявлена ​​в капсулі Crew-2, тому її було відключено на час повернення додому. Інженери NASA і SpaceX кажуть, що вони провели великі тести, щоб переконатися, що витік сечі, що стався у квітні, коли екіпаж востаннє перебував у капсулі Dragon, не завдав би шкоди космічному кораблю з часом.

Нова місія SpaceX, Crew-3, має бути запущена не раніше середи, щоб продовжити роботу Crew-2. Герстенмаєр, який був багаторічним інженером NASA до того, як приєднався до SpaceX, каже, що проблему з туалетом було вирішено до майбутнього запуску.

Свіжі новини
Схожі новини