HomeLifeStyleПорядок уже встановлений: Що станеться у перші години після смерті королеви Єлизавети...

Порядок уже встановлений: Що станеться у перші години після смерті королеви Єлизавети II

8 вересня 2022 Букінгемський палац підтвердив: померла королева Великобританії Єлизавета II. Це сталося під медичним наглядом у замку Балморал у Шотландії, куди з’їхалася вся родина. Церемоніал відомий та розписаний дуже докладно.

Вдень 8 вересня Букінгемський палац опублікував рідкісну заяву, в якій висловив стурбованість станом здоров’я монарха, а в замок Балморал, де була Єлизавета, з’їхалися всі найближчі родичі. Навіть принц Гаррі та Меган Маркл, які у ці дні також перебувають в Англії.

Телеканал BBC змінив сітку мовлення і перефарбував логотип у траурний чорний колір, ведучі також виходять в ефір у чорному. Біля Букінгемського палацу в Лондоні люди почали збиратися ще опівдні.

План під кодовою назвою “Лондонський міст” був розроблений спеціально на випадок смерті королеви, і він буде реалізований відразу ж після її смерті.

Першим про смерть Єлизавети II дізнається її особистий секретар Едвард Янг. Потім захищеною телефонною лінією про це дізнається прем’єр-міністр (нагадаємо, зараз це Ліз Трасс), якою назвуть кодову фразу: «Лондонський міст впав».

Потім про смерть королеви дізнається МЗС та повідомить глав 14 країн, де Єлизавета II вважається главою держави, а також керівництво країн-членів Британської Співдружності.

Сайт Букінгемського палацу стане жалобним: на головній сторінці буде лише одне повідомлення — про смерть королеви. З ефіру буде знято всі розважальні програми, скасують усі культурні та спортивні заходи.

Через годину після смерті по всій країні дзвонитимуть — що важливо — із приглушеним дзвоном.

Принц Чарльз зробить звернення до нації, і наступного дня він стане королем, після чого вирушить у траурний тур країною.

З дня смерті королеви Єлизавети оголосять 12-денну жалобу, яка завершиться церемонією поховання у Віндзорському замку.

Труна королеви буде виставлена ​​на загальний огляд, люди зможуть до нього підійти і попрощатися.

Свіжі новини
Схожі новини