HomeСтосункиЧому жінки не отримують оргазм і що з цим робити

Чому жінки не отримують оргазм і що з цим робити

Ми знаємо стільки цікавого про секс і своє тіло, але досі лише 30% жінок регулярно відчувають оргазм. Чому так відбувається (вірніше, не відбувається)? Відповідь треба шукати у голові.

Чоловікові (без проблем зі здоров’ям) для досягнення оргазму потрібний фізичний подразник. Є партнерка і контакт з нею, отже, при вмілих діях кульмінація не забариться. У жінок все важче. Необхідний настрій, відповідні фантазії та здатність зосередитись на своїх відчуттях. І не тільки це.

Важко отримати оргазм: першопричина з дитинства

Рідкісна жінка відчуває оргазм у перших сексуальних відносинах. Все тому, що для дозрівання чуттєвості потрібен час. І це термін визначається типом сексуальної конституції. Умовно, вона буває двох видів: слабка та сильна.

Слабка конституція – у дівчат із пізнім початком регулярної менструації (15–17 років) та пізньою появою статевого потягу (14–17 років). Сильна – у тих, чий цикл устоявся вже у 9–11 років, а у 8–10 вони зазнали першого сексуального інтересу.

Дівчина зі слабкою конституцією назріває довше, з сильною – швидше та інтенсивніше. Таким чином, одним із очевидних пояснень, чому жінка не отримує оргазм, є питання статевого дозрівання.

«Штучні спроби прискорити та уповільнити цей процес можуть призвести до порушень у психо-сексуальній сфері, до психологічних травм, сексуальних проблем», – попереджає психолог-сексолог Марина.

Можна сказати, сексуальність остаточно прокидається, коли жінка відчуває перший оргазм. Цілком нормально, якщо цей момент настає через кілька місяців або навіть років від початку інтимного життя.

Якщо жінка хоча б одного разу досягла оргазму, причому неважливо, яким способом, значить, сексуальність вже збуджена. І це відкриває можливість отримувати задоволення від сексу знову і знову.

«Є фактори, які гальмують і навіть блокують отримання задоволення: психологічні, фізіологічні, ситуаційні. Ступінь їх впливу залежить від віку, сексуального виховання та досвіду, типу особистості та характеру, темпераменту, статевої конституції і навіть освіти. Тому неможливо дати універсальну пораду “як отримувати оргазм”. Можна допомогти конкретній жінці, з урахуванням усіх її особливостей, партнера та ситуації», – так психіатр-сексолог Георгій пояснює, чому слід відвідати сексолога, якщо ти маєш намір усвідомити свою сексуальність на п’ять. І заразом розібратися з причинами, чому жінка перестала отримувати оргазм або ніколи не відчувала його зовсім.

Важко отримати оргазм: урок фізіології

Але дещо корисне ми все ж таки розповімо. Для початку давай розберемося, що таке оргазм, це допоможе зрозуміти, чому у жінки не виходить його отримати. Виявляється, це не просто реакція статевих органів на механічне роздратування: він народжується у головному мозку та задіює весь твій організм. У відповідь на сексуальну стимуляцію мозку відбувається потужний викид гормонів-нейротрансмітерів.

 • Серотонін посилює його активність, підвищує настрій.
 • Норадреналін підвищує рівень збудження.
 • Дофамін викликає відчуття насолоди.
 • Ендорфіни – стан ейфорії.
 • Окситоцин – гормон, що викликає не тільки вагінальні та маткові скорочення, а й почуття довіри до сексуального партнера.

Інтервал скорочень піхви становить близько 0,8 секунди. Почастішає дихання, пульс досягає 180 ударів на хвилину і більше, артеріальний тиск підвищується на 20-40 мм рт. ст. Під час оргазму картина активності жіночого мозку нагадує ту, що буває при нападі епілепсії. А потім багато областей головного мозку ніби відключаються.

На томограмах мозку жінки, яка зазнає піку насолоди, видно, як припиняють працювати центри, відповідальні за страх, логічне мислення і навіть емоції. Активним залишається тільки мозок, що контролює рухи та відчуття. Феєрверк цієї активності завершується справжнім «перезавантаженням» системи.

Незважаючи на такі вражаючі подробиці, вчені досі з’ясовують, чому жінці важко отримати оргазм. Механізми потягу, збудження та сексуальної розрядки все ще мало вивчені.

Натомість достовірно відомо ось що: за сексуальне збудження відповідає насамперед психіка, тіло ж лише його провідник. Іноді досить однієї думки про той високий брюнет, з яким ти періодично випадково зустрічаєшся вранці в кафе, і перші ознаки збудження даються взнаки. Серед них найбільш поширені такі:

 • частішає серцебиття
 • з’являється приємна слабкість унизу живота (це через те, що органи малого таза наповнюються кров’ю)
 • зволожуються стінки піхви

Якщо «любовного настрою» не з’явилося, не буде й фізіологічної реакції, яка підготує тіло до акту кохання. Отже, не буде й оргазму. І взагалі, найімовірніше, все пройде без захоплення. Ось тому нам така важлива довга прелюдія. Завдяки їй в мозок будуть подані відповідні еротичні сигнали, і тіло налаштується на сексуальний лад.

Причини відсутності оргазму: довгий початок

Відомий секс-коуч Алекс Мей на своїх тренінгах пояснює чоловікам, що попередні ласки мають тривати не менше 40 хвилин (за що ми йому дуже вдячні). Так-так, ми всі тисячу разів чули слово прелюдія, але мало хто розуміє, чим, власне, зайняти цей час.

Якщо в такій скруті ти сама, що говорити про чоловіків, які не мають поняття, чому деякі жінки не отримують оргазм. Вони швидше вирішили диференціальне рівняння, ніж відповіли на це питання. Чоловіки влаштовані не так, як ми: їхнє збудження з’являється швидко, стрімко реалізується і миттєво згасає. Тому їм важко зрозуміти жіночі потреби. Але ж ви не дарма називаєте себе партнерами: ти повинна допомогти своєму обранцю і показати, що саме тебе збуджує. А вже його збуджуєш збуджена ти. І неважливо – у мереживних чи бавовняних трусах, повір.

Ідеальною буде така прелюдія, під час якої ви деякий час не торкатиметеся інтимних зон один одного: жіноче тіло в принципі майже в 10 разів чутливіше за чоловіче. А збудження перетворює всю поверхню шкіри на одну суцільну ерогенну зону. Якщо, звичайно, ти почуваєшся розслаблено, спокійно та комфортно поряд із цією людиною.

Але щоб краще осмислити, чому жінці важко отримати оргазм, важливо зрозуміти, що робити? Як виправити становище, що склалося? Насамперед, потрібно усвідомити свої переваги, проаналізувавши ситуації, що викликали в тебе сексуальне збудження. Наприклад, фантазії та послідовність дій при мастурбації. Однак усе це вдруге. Найважливіше – наскільки партнер близький до твого «сексуального ідеалу».

Вчені довели, що жінки, закохані у свого чоловіка, одержують більше оргазмів. Щоправда 2-3% з нас мають гранично сильну сексуальну конституцію, коли фізіологія домінує над психологією. Такі дівчата можуть досягти повноцінного оргазму навіть із чоловіком, якого зневажають, – якщо він правильно її пеститиме.

«Секс – унікальна фізіологічна функція, єдина з усіх, яка має на увазі участь одразу двох людей, – каже гінеколог Валентина. – Тому він вимагає повноцінних партнерських відносин, рівної зацікавленості та готовності віддавати себе».

Якщо твій чоловік категорично не хоче змінюватись і йти на творчу співпрацю, треба визнати чесно: від зміни поз нічого не станеться. А от зміни партнера… Тут вже не обов’язково розгадувати складний ребус, чому доросла жінка не може отримати оргазм. Просто їй не підходить конкретна людина.

Нарешті, крім відносин на нашу здатність відчувати феєричну розрядку, впливають різні дрібниці:

 • день місячного циклу (його середина – царство оргазму)
 • ступінь втоми
 • кількість сну
 • рівень самооцінки
 • культурні забобони
 • релігійні погляди
 • відчуття соціальної захищеності
 • і навіть фінансові труднощі

Ми можемо зробити висновок, чому в сексі жінка не отримує оргазм: у неї постійно чимось зайнятий мозок. Чи займається вона самокопанням, вирішує побутові проблеми чи комплексує, не так важливо. Їй не вдається розслабитися та звільнитися від сторонньої ноші.

Жінка не відчуває оргазм: треба скинути напругу

«З медичної точки зору статевий акт без оргазму – справа не дуже корисна», – стверджує Валентина. При наростанні збудження до статевих органів та органів малого тазу приливає багато крові, залишаючи інші ділянки «незабезпеченими» на якийсь час. Оргазм змушує спазмувати матку, м’язи тазового дна та преса, як би «вичавлюючи» тканини від зайвої крові. Після цього кровообіг знову нормалізується. Це допомагає уникнути гінекологічних проблем та зберегти потяг.

Що допоможе тобі отримати насолоду? Ти вже зрозуміла, що головний спусковий гачок оргазму – збудження – з’являється завдяки твоїм почуттям до партнера. І навіть якщо ви прожили разом десять років, потрібно розвивати стосунки так, щоб довіра та інтимність зберігалися. Психологи називають це “встановленням зворотного зв’язку”: ви повинні чути і відчувати один одного, коригувати свою поведінку з огляду на реакцію партнера. Це потребує сил і досить багато часу. Чому жінка не завжди отримує оргазм? Тому що ніхто з вас не хоче витрачати ці сили, або просто вигорів, утомився і ще сотня схожих пояснень. Але, погодься, міцний емоційний зв’язок між вами коштує цих витрат.

Прості кроки, які допоможуть отримувати насолоду від сексу, можна зробити вже зараз. Американський сексолог Ян Кернер стверджує: у 8 із 10 випадків оргазм вислизає від нас через недостатню стимуляцію клітора. Тому спробуй вибрати позу, що дозволяє тобі самої пестити себе в цій важливій точці.

Непогано для дослідження своїх відчуттів підійде поза наїзницею. Руки вільні, ти можеш контролювати ступінь проникнення, а перед партнером відкривається вельми збуджуючий вид на розкуту оголену жінку.

Своїми руками

Міфи про шкоду мастурбації хибні… лише наполовину. І річ зовсім не в моральному боці питання. Наше тіло у процесі сексуального дозрівання засвоює нові способи почуття. Ти несвідомо навчаєшся мистецтву сексу з кожним новим переживанням.

«Регулярна мастурбація у свідомому віці може призвести до закріплення “шаблону”, який найчастіше не можна повторити з партнером. Це так звана неадаптивна мастурбація, яка може серйозно зашкодити подальшому сексуальному життю», – пояснює Марина.

Це один із серйозних критеріїв, чому жінка не отримує вагінального оргазму з чоловіком. Якщо ти відчуваєш насолоду наодинці з собою, але не під час сексу, проміжною сходинкою на шляху до бажаного результату буде мастурбація у присутності партнера. Ця делікатно подана ідея допоможе перейти на новий рівень довіри і порушить партнера не менше за тебе.

Свіжі новини
Схожі новини