HomeHealth3 важливі правила інтимної гігієни, про які знають не всі жінки

3 важливі правила інтимної гігієни, про які знають не всі жінки

Думаєш, що знаєш про гігієну інтимної зони? Як би не так! Ось 3 важливі правила, які ти теж напевно порушуєш.

Догляд за інтимною зоною – процес вкрай делікатний, помилки у якому можуть коштувати нашого жіночого здоров’я. Якщо в твої плани не входить нескінченно ходити лікарями з метою усунення проблем, запам’ятай 3 важливі правила особистої гігієни, про які потрібно знати кожній.

Міняй щоденки по кілька разів на день

Нехай ці прокладки називають щоденними, але це не означає, що ти можеш обійтися однією з них на добу. Будь-яка, навіть супердихаюча (це, до речі, маркетинговий хід!), прокладка створює тепле і вологе середовище в інтимній зоні, яка ідеальна для поширення бактерій.

Саме тому носіння однієї щоденки на день тягне за собою наслідки у вигляді запалень, сверблячки, роздратування або появи неприємного запаху. Прокладки варто змінювати в міру необхідності та використовувати тільки в тих випадках, коли це дійсно необхідно. Перед кожною зміною прокладки бажано прийняти душ або підмитись у біде, а в крайньому випадку використати вологі серветки для інтимної гігієни.

Не використовуй для інтимної гігієни гель для душу чи мило

Для догляду за інтимною зоною рекомендується застосовувати засоби, що не містять лугу. Звичайне мило або твій звичний гель для душу разом із брудом змиють і корисні бактерії, а також на недовгий час змінять pH шкіри та слизових оболонок. Однак цього часу цілком вистачить для розвитку хвороботворних бактерій.

Щоб уникнути ризиків, використовуй спеціальні засоби для інтимної гігієни. Такі продукти повинні мати кисле середовище, ідеальне для догляду за делікатною зоною. Зверніть увагу на склад: крім молочної кислоти, там повинні бути зволожуючі, загоювальні, пом’якшувальні компоненти такі, як Алое вера або екстракт ромашки.

Не переборщуй з гігієною під час менструації

Багато дівчат у період критичних днів приймають душ чи не щогодини, щоб завжди відчувати свіжість і комфорт, але цим лише шкодять своєму здоров’ю. Як і будь-які інші дні, підмиватися під час місячних потрібно за потребою. Краще робити це після зміни прокладки на нову – тобто кожні 3-4 години. До речі, це правило працює і в тих випадках, якщо прокладання після закінчення цього часу майже чисте.

Проводити гігієну під час менструації слід обережніше, ніж у період. Не використовуй більше гелю, обійдися без тертя та обробкою мочалкою. Ризик виникнення мікротравм та наступних за ними інфекцій у цьому випадку зростає у рази.

Свіжі новини
Схожі новини