HomeHealth5 причин перевірити груди, навіть якщо нічого не болить

5 причин перевірити груди, навіть якщо нічого не болить

Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані та думки авторитетних експертів у галузі здоров'я. Але пам'ятайте: поставити діагноз та призначити лікування може лише лікар.

Груди – справжній предмет жіночої гордості. Однак багато хто дбає виключно про її пишність і пружність, при цьому зовсім забуваючи про здоров’я — а що, адже нічого не болить! Тільки відсутність тривожних симптомів ще не привід відмовитися від прийому у мамолога. Ось 5 причин, з яких тобі все ж таки варто записатися до лікаря.

Зазвичай ми біжимо до лікаря, тільки коли щось різко заболить, і цей підхід докорінно неправильний. Особливо коли мова заходить про один із найважливіших і чуттєвих органів жіночого тіла — наших грудей. Думаєш, нема про що переживати, якщо нічого не турбує? Як би не так. Лікар розповів про 5 причин записатися на прийом до мамолога, які не мають відношення до болю.

При прийомі КОК та ЗГТ

Якщо ти тільки плануєш розпочати прийом гормональних препаратів, то перед цим обов’язково маєш перевірити груди. Справа в тому, що на тлі прийому ліків вже наявна патологія молочної залози може посилитися. Тому сумлінний гінеколог перед випискою КОК та ЗГТ має призначити ще й обстеження молочних залоз.

При проблемах з лактацією

Молодим мамам, які ще не мають досвіду годування груддю, часто потрібна допомога мамолога. Сьогодні цим займаються і так звані молочні сестри, а також спеціалісти на курсах перед пологами. Однак трапляється різне, тому при появі перших проблем з лактацією краще не чекати і відразу ж звернутися до мамолога. Підступність у тому, що мастит розвивається дуже швидко.

Перед пластикою

При плануванні встановлення імплантів у молочну залозу або зменшенні бюста обстеження у мамолога просто необхідне. Хороший результат операції — це злагоджена спільна робота пластичного хірурга та мамолога. Повне обстеження допоможе позбавитися багатьох складнощів у майбутньому.

При плануванні ЕКЗ

Сьогодні дедалі більше репродуктологів рекомендують обстежити молочну залозу перед ЕКЗ. Так як перед ЕКО проводиться гормональна стимуляція, за наявності у жінки вже наявної патології може статися загострення.

Перед плануванням вагітності

Сьогодні дедалі більше дівчат підходять до материнства свідомо. Перед вагітністю вони намагаються відвідати мамолога, отримати від нього рекомендації щодо грудного вигодовування та переконатися, що з молочною залозою все гаразд.

Свіжі новини
Схожі новини