HomeКурйозиНайбагатші люди світу втратили 1,4 трлн доларів на 6 місяців

Найбагатші люди світу втратили 1,4 трлн доларів на 6 місяців

Статки Ілона Маска зменшилися майже на 62 мільярди доларів. Джеффу Безосу довелося розлучитися приблизно з 63 мільярдами доларів. З Марком Цукербергом скорочення становило майже половину, повідомляє Bloomberg.

500 найбагатших людей світу втратили 1,4 трлн. доларів у першому півріччі — вражаюче падіння, яке також є найрізкішим за перше півріччя серед мільярдерів.

Це помітний відхід від попередніх двох років, коли статки мільярдерів злетіли на тлі безпрецедентних стимулів з боку урядів та центральних банків в умовах пандемії коронавірусу.

Але відколи центральні банки почали підвищувати відсоткові ставки, намагаючись боротися з інфляцією, деякі з найдорожчих акцій — і мільярдери, які ними володіють, почали швидко втрачати позиції. Наприклад, Tesla Inc. повідомила про найгірший квартал за всю історію спостережень за червень, а акції Amazon.com Inc. впав найбільше з часів буму доткомів.

І хоча втрати значні для найбагатших, вони є лише невеликим кроком до скорочення глобальної нерівності. Згідно з індексом мільярдерів Bloomberg, власник Tesla, як і раніше, залишається найбагатшою людиною у світі зі статком у 208,5 млрд доларів, за ним слідує Безос зі статком у 129,6 млрд доларів.

Бернар Арно, найбагатша людина Франції, займає третє місце у списку зі 128,7 млрд доларів, за ним слідує Білл Гейтс зі 114,8 млрд доларів. вище за цю позначку, включаючи Цукерберга, який зараз займає 17-е місце у списку з 60 мільярдами доларів.

Найбагатші люди світу втратили 1,4 трлн доларів на 6 місяців

Проте клас мільярдерів за останні роки нагромадив таке велике багатство, що більшість із них не тільки можуть пережити найгіршу першу половину S&P 500 за останні 70 років, але й, ймовірно, також намагаються укладати угоди», — каже Торн Перкін, президент Papamarkou Wellner . Управління активами.

«Часто їхній спосіб мислення трохи ворожіший», — зазначає Перкін. «Багато наших клієнтів шукають можливості, коли на вулиці виникає проблема», — додав він.

І це безперечно вірно для перших шести місяців у деяких частинах світу. Володимир Потанін, найбагатша людина Росії зі статками 35,2 мільярда доларів, на початку цього року придбав позицію Societe Generale в Росбанку. Він також викупив частку нафтового магната Олега Тінькова у цифровому банку за невелику частину її вартості.

Сем Бенкман-Фрід, генеральний директор криптобіржі FTX, купив 7,6% акцій Robinhood Markets Inc. на початку травня, після того, як акції брокера впали на 77% порівняно з їх публічним розміщенням у липні минулого року. 30-річний мільярдер також є кредитором проблемних криптовалютних компаній.

Але найгучніший викуп належить Маску, який уклав угоду на 44 мільярди доларів на покупку Twitter Inc. Він запропонував заплатити 54,20 долара за акцію, і наприкінці сесії у четвер вона була оцінена у 37,39 долара за акцію.

Свіжі новини
Схожі новини