HomeHealthДієтологи пояснили, чому не можна пити каву під час їжі

Дієтологи пояснили, чому не можна пити каву під час їжі

У багатьох з нас ранок починається з чашки гарячої кави. А в деяких без нього не обходяться й решта їжі — адже треба ж якось підсолодити пігулку! Насправді пити каву потрібно окремо від усього. Це важливий аспект здорового раціону.

Кава може покращити абсолютно все. Без нього насолоди здаються не такими вишуканими, а бутерброди та інші варіанти сніданку втрачають чималу частину смакового потенціалу. До того ж кава бадьорить. А саме такого ефекту хочеться чекати після щільного перекушування!

Якщо ти теж не мислиш свого дня без чашки кави вприкуску з чимось смачним, поспішаємо тебе засмутити. Дієтологи вважають каву повноцінним напоєм, який не слід поєднувати ні з солодощами, ні з перекусами, ні тим більше з основними прийомами їжі.

Звичайно, ніхто не забороняє тобі продовжувати порушувати дієтичне правило та пити каву у будь-який час дня. Однак варто розуміти, що саме через цю звичку ти заважаєш нормальному засвоєнню поживних речовин із їжі.

Періодично вчені виступають із заявами про те, що насправді кофеїн майже не впливає на процес травлення їжі. Але з застереженням на те, що напій все-таки уповільнює надходження заліза в організм, причому на цілих 50%. Адже його і так досить важко «дістати» з продуктів!

З урахуванням того, як багато жінок страждають від залізодефіцитної анемії — особливо на прихованій стадії — ми рекомендували б тобі пити каву окремо від усього: приблизно через 30-40 хвилин після їди.

Пам’ятай: нестача заліза впливає як самопочуття, а й у зовнішній вигляд. Так що якщо ти страждаєш від вираженої блідості, сухості шкіри та запалень на обличчі, спробуй хоча б заради експерименту пити каву не одразу після їжі. Адже це — набагато простіший захід для підтримки здоров’я, ніж витрати на дорогі крапельниці та прийом заліза в таблетках, від якого у багатьох з’являються цілий спектр неприємних «побочок».

Свіжі новини
Схожі новини